Sázava jinak než závodně

Přišel pátek a my jsme vyrazili na Sázavu. Děti (spíš dorostenci 😀 ) jeli s Luckou Velkou a Vincentem(Lucčiným americkým kamarádem) vlakem, zatímco Tomáš, Ríša a já jsme dorazili se zásobami auty. Všichni jsme se sešli v Týnci nad Sázavou, ten jsme se ale po neshodě s místními ,,provozovatelkami“ rozhodli opustit a zavítali jsme do všem známých Pikovic.

Tam se kluci vydali na dřevo a my ostatní postavili stany. Po jejich návratu jsme si dali večeři, probrali jsme plán dalšího dne, poseděli u ohně, zazpívali s kytarou a šli spát.

Ráno nás vzbudilo vedro a sluníčko. Děti začali připravovat snídani, ke které byla ovesná kaše s ovocem, která, k velkému překvapení všech, všem chutnala. Pak jsme se vydali do Krhanic, kde jsme začali naši plavbu. Vody bylo více i méně (jak kde) a po půlce cesty jsme si dali sváču (každý měl vlastní bagetku s česnekovo – sýrovou pomazánkou). Chvíli po tom, co jsme vyrazili, nám cestu zpestřili Vendy s Lukášem, kteří se cvakli. Všechno jsme nafotili, loď vylovili, vodu vylili a pokračovali dál.

Odpoledne trošku sprchlo, ale to už jsme se zhruba po 3,5 hodinách pršoupali až do Pikovic. Nemělo cenu se ani sušit, protože začalo lít, a tak jsme se vydali do nejlepšího místního úkrytu-cukrárny. Tam jsme si dali ke sváče dortík, trošku si odpočinuli a čekali až se mraky vyprší. Těm se ale nechtělo a tak jsme se vydali do tábořiště. Čekání nás nebavilo a tak jsme si zahráli soft. Pak přišel čas na večeři, ke které jsme měli Bertin těstovinový salát. Pokračovali jsme v softu a pak se holky rozhodli udělat popcorn. Chvíli to sice trvalo, ale přišli jsme na to, jak na to a povedl se. Pak už jsme všichni znavení po celodenním šoupání šli spát.

V neděli ráno jsme se rozhodli pro aktivity v tábořišti. Dali jsme si rohlíky s několika druhy paštik a lehce si pobalili. Pak jsme hráli spoustu her a šli se koupat. Při návratu z koupání, jsme (Berta, Tomášek, Ríša a já) potkali kromě spousty kopřiv (těch s malým K) i malého a strašně roztomilého čuníka Káju, který se šel s páníčkem zchladit stejně jako my. Dali jsme si oběd (ne čuníka, ale šopák), dobalili jsme stany, erár, umyli špinavé nádobí, naložili vozejček a vydali se domů. V loděnici jsme vše vyložili, uložili a pověsili a šli domů.

Tento zápis byl publikován Pondělí, 15. Červen 2015 v 08:51 spadá do kategorie Fotografie, Výlety. Můžete sledovat komentáře k článku na tomto RSS 2.0 zdroji. Okomentujte.

Napište komentář