Loděniční sraz – Čimelice 2011

V pátek jsme z Hlavního nádraží odjeli vlakem do Čimelic, ubytovali se snědli dobroty od maminek. Pátek byl krátký proto, aby sobota mohla být o to delší.

V sobotu jsme vstávali na osmou, k snídani bylo co si kdo ulovil, ale hlavně čajík a chleba s nutelou, džemem a pomazánkovým máslem (samozřejmě, že ne najednou). Po snídani se vyhlásila soutež z Libeňské kotvy, kterou vyhrál Aleš, protože jako jediný soutěžil. A pak přišlo to nejdůležitější, vysvětlení víkendové hry, tentokrát ve znamení knih. Děti se rozdělily do skupin a dostaly šifru k vyluštění. Ta jim napověděla co se bude dál dít.

Vyrazili jsme s balíčkem a doprovodem na cestu po okolí a hledali kontroly, které tu byly rozesety. První nás čekal Rumcajs a sbírání žaludů, následován Ferdou a chytáním koníka do lasa.

Pak jsme trošku zabloudili, abychom se zas našli a trochu prošli. U Pipi jsme párovali ponožky a Robinsonovi jsme pomáhali vyrobit luk a úkryt. Lehce na nás sprchlo a snědli jsme si sváču, abychom měli sílu na další kontroly.

U Vinnetoua jsme se ohřáli a zastříleli si z “hrachovky”, prošli kolem rybníka Zhoř rovnou k Dášeňce, kde jsme to trošku označkovali a zaběhali si jako pejsek. Před námi už pak byl jen Saturnin s mísou koblih a Lovci mamutů, co šli zrovna na ryby.

Všchno jsme stihli tak akorát. Dalším úkolem co nám měl vyplnit odpoledne, bylo napsání vlastní povídky, doplněné o nějaké ty kresby. To vše připravené na večerní autorské čtení pod lampou. Protože jsme měli dvě skupinky byly to i dva příběhy, jeden hororový o chatce číslo 13 a druhý o lesních skřítcích. Bohužel se ani jeden v konkurenci neumístil.

To ale bylo dávno po večeři, ke které bylo pečené kuře s rýží. Po čtení povídek zbyl ještě čas na nějaké to kytarové hraní a zpívání. Pak si organizátoři svolali instruktory k jejich večernímu programu a na ty menší u nás čekala výprava za Martininým a Alešovým padákem, kterým údajně přiletěli den předtím. Padák to sice nebyl, ale chutnalo to tak, že nezbylo. Potom už byl ale čas jít na kutě.

Neděle začala podobně jako sobota, snídaně v osm. Tentokrát báječná hrášková polévka s chroupavými kuličkami.

Doppolední program vyplnily hry, které doplnily naší kreditní kartu dalšími čimelickými korunami. To abychom si mohli v antiku u Martiny pořídit naše vytoužené tituly. A že bylo z čeho vybírat.

K obědu byl buřtguláš, po kterém bylo vyhlášení vítězů a následný úklid. Uklízelo se všechno. Taky jsme si zabalili. A pak už jen čekali na povel k odjezdu.

Tento zápis byl publikován Neděle, 9. Říjen 2011 v 19:00 spadá do kategorie Fotografie, Výlety. Můžete sledovat komentáře k článku na tomto RSS 2.0 zdroji. Okomentujte.

Napište komentář