Jarní železné brodění

Železný brod 18.4-20.4

V pátek jsme se všichni sešli na Hlavním nádraží, a tak jsme mohli vyjet směr Železný Brod. Cesta ubíhala rychle, někdo se jen koukal z okna, někdo sledoval film a někdo spal. Po příjezdu jsme se vydali do DDM, které bylo nečekaně blízko, a tak jsme se chůzí moc neunavili. Po večeři od maminek jsme vybalili, zahráli si nějaké hry a šli spát.

Ráno se ti, kteří vstali dřív, vydali na nákup. Snídali jsme chleba s marmeládou. Pak jsme si zabalili baťůžky a vydali se na celodenní výlet na Malou Skálu. Aby nám cesta rychle utíkala, hráli jsme hru: bomba, povodeň a tchýně. Několikrát jsme cestou dělali přestávky na svačinu. Na skálu jsme se nakonec rozhodli nevylézt, protože to bylo náročné a času bylo málo. Zaveleli jsme k návratu. Cestou jsme si každý hledali vhodný kus dřeva na výrobu praku. V DDM po náročné cestě odpočívali. Večeři připravovali vedoucí. Kdo nechtěl odpočívat, rozhodl se vyzkoušet vyrobení praku. K večeři bylo kuře na paprice a těstoviny. Hrály se hry, a jelikož výlet byl náročný, spát se šlo brzy.

Protože se následující den nemuselo na nákup, trochu jsme se přispali. Snídali jsme krupicovou kaši. Pak jsme zabalili a šli hrát hru. Rozdělili jsme se do dvou skupin a pokoušeli se postavit co nejvyšší věž z těstovin a marshmelounů. Pak jsme si dali střelbu z praku na balonky. Jen některým borcům se podařilo trefit. K obědu nám tentokrát vedoucí připravili špenátové šlejšky ze zakysanou smetanou, cibulkou a slaninou. Po obědě jsme chvíli pobyli v místním parku a pak už všichni těšící se domů vydali na nádraží. Na vlak jsme dlouho nečekali a tak v Praze jsme byli včas. Pak už jen rychlé rozloučení a každý domů k rodičům.

Zase někdy ahoj!

Tento zápis byl publikován Středa, 23. Duben 2014 v 14:16 spadá do kategorie Fotografie, Výlety. Můžete sledovat komentáře k článku na tomto RSS 2.0 zdroji. Okomentujte.

Napište komentář