Onen svět 2012

Aprílové počasí si usmyslelo, že bude chvilku krásné. Toho jsme využili a vyrazili do Hostína. V pátek jsme se sešli na Andělu a počkali frontu na autobus do Radvánova. Nacpali se do něj a protrpěli dlouhou a nekonečnou cestu. Kluci si ji na zadní “pětce” krátili hlazením pejsků. V Radvánově jsme bleskově vystoupili nasadili batůžky a vyrazili do Hostína. Rozhodili jsme si pokoje a dobaštili svačinky od maminek. Zahráli si ně co před spaním a pak se šli připravit na sobotu.

V sobotu ráno byla k snídani gulášová polévka, čekal nás celodenní pochod na Onen svět, tak abychom měli dost sil. Pak začala panika kolem připravování batůžků a svačin. To nám ale dlouho nezabralo a za chvilku jsme byli připraveni na cestu. Hendikep tohoto závodu byl zákaz použití všech slov vyjma těch začínajících na písmenko “P”. Cesta hezky utíkala až k první zastávce. Tou byla Tondova přednáška o “Krvavém rohlíku”. Zabrousil tím do historie Čech, pekárenství, vojenských taktik a náboženství. Po výkladu jsme pokračovali dál.

Sluníčko hezky svítilo a teplota byla tak akorát na pochod, ale stejně bylo fajn se v lese posadit na odpočívadle a dát si kus svačinky. Jen kdyby všichni poslouchali co se říká… U zastávky byla ještě další přednáška, tentokrát z botaniky. Tonda nám představil douglasku tisolistou a čím je tak specifická. Po svačince jsme pokračovali dál. Jen s malým zpestřením o katastrofy v podobě povodní, bomb a tchýní. Písmeno “p” se mezitím postupně všem zažralo pod kůži, doslova.

Na Onom světě je rozhledna do světa. Na tu jsme vystoupali a podívali se do kraje. Byl vidět Temelín a prý i Cukrák, ale kdo ví. Každopádně viditelnost byla naprosto unikátní. Na to že to byl náš výlet, a že jsme věděli, že půjdeme na rozhlednu téměř až zázrak, jak viditelno bylo. Pod rozhlednou jsme dojedli sváču a po krátkém odpočinku vyrazili dál.

Cesta se kroutila a přinášela nevídané pohledy na venkovský život. Ke konci nás ještě čekala poslední přednáška. Tentokrát nám Tonda vyprávěl z viklanu o viklanech. Jak vznikají, jaké kolem nich byly pověry a vůbec všechno. Zkusili jsme si ten jeden i rozhoupat. A pak jsme vyrazili dál. Za chvilku jsme byli v Radvánově a pak už jen zbýval malý kousek do Hostína. Na tom malém kousku stihl Standa najít ukázkový čtyřlístek.

Zbytek odpoledne jsme strávili vařením večeře a vymýšlením všech možných lumpáren. Dorazil i Somálec a pomohl nám s večeří. Byly báječné šunkofleky s okurkou. Po večeři odjely Klárka s Dominikou a zbytek děcek stejně nepřestal lumpačit. Ještě že už byl čas jít na kutě. To ale mnozí nepochopili a tak dostali za trest ráno vstát a udělat snídani.

K nedělní snídani byly buchty s kakaem a musím říct, že se povedly. Dopoledne nás čekal ještě závod okolo Hostína podle zadaných instrukcí. K obědu byly párky s bramborovou kaší. A po něm čas na uklízení a balení. Taky se vyhlásili výsledky závodu a předaly ceny. Tak zase u dalšího závodu ahoj.

Tento zápis byl publikován Pondělí, 23. Duben 2012 v 08:00 spadá do kategorie Fotografie, Výlety. Můžete sledovat komentáře k článku na tomto RSS 2.0 zdroji. Okomentujte.

Napište komentář