Dubnové poflakování a Velikonoce

Jaro už jede na plné obrátky a my pleteme pomlázky a barvíme vajíčka. Pak se to všechno semele, ale zachrání to beránek. Už aby byl máj.

Čtvrtek 18.7. Duben

Ráno byla vyhlášena snídaně. Dělali ji Klárka, Jitka, Kristina, Berta a Štěpán. Bylo chleba z máslem marmeládou a medoládou s kakaem. Moc jsme jsi pochutnaly. Potom po snídani jsme šli dělat pomlázky. Šli jsme s Alešem pro pruty, vyděli jsme při tom ROOMY. Byly v domu. Aleš dal Pavlovy pohlavek protože řek asi 5 krát že máme trhat dlouhý a tenký a pavel trhal dlouhý a tlustý.

Došly jsme do tábořiště a tam už holky spolu s Luckou a Helčou vařily vajíčka. Byly tam modrý zelený a červený a na nás už tam čekal štěpán se svojí pomlázkou a začaly jsme jí plíst a pak jsme jí zavázaly provázkem a byla hotová a holky si už barvily vajíčka a až zazvonilo v kostele tak jsme šli je šli vyšupat a všichni měli vajíčko. Já jsem měl dvě ostatní jedno a honzík neměl apak jsme je snědly.

K jdlu jsme měli šlejšky s cibulkou a slaninou. Po obědu jsme si odpočinuly aby nám slehlo a přišlo na řadu vykoupat ty co měli svátek či narozky. A ještě k tomu 2 co se jim to vyhlo z důvodu špatného počasí.

Natáhli sme šňůru na mokré oblečení a pověsilo se aby schlo. Po tom jsme si dali meloun ale s veselou hrou k tomu s kostkou a dalšíma překážkami. Dopapali sme a šli jsem hrát hry. Rybičky a Pitbula.

Když se dohrálo tak sme se napily a zjistili že je čas dělat večeři. Byl buřguláš a ujal se ho Aleš s Tomášem. Zbytek dělal dřevo nebo se flákal. Po jídle se přečetla kronika, rozdal písek času podle bodů děcka získali. Pak se vyzubeli a šly spát. Dobrou

Standa a Houbák

Tento zápis byl publikován Středa, 18. Červenec 2012 v 12:00 spadá do kategorie Puťák 2012. Můžete sledovat komentáře k článku na tomto RSS 2.0 zdroji. Okomentujte.

Napište komentář