Děčínská besídka 2015

V pátek 11.12, jsme se sešli na Masarykově nádraží a vydali se na cestu do Děčína, na předvánoční besídku. Cestu ve vlaku jsme všichni prospali, probudili jsme se v /stí, kde jsme se dozvěděli, že se na trati před námi stala nehoda, takže jsme čekali cca 15 minut. Když jsme dorazili do Děčína chvilku jsme si počkali na autobus a vyrazili jsme do DDM. V DMM nás provedla velmi milá majitelka. Vybalili jsme si, navečeřeli jsme se a mezitím přijela Lucka s Ríšou a s nákupem. Poté ještě Martina, Majda a Aleš a byli jsme kompletní. Chvilku jsme si ještě povídali, ale museli jsme nabrat síly na sobotu tak se šlo brzy spát.

V sobotu jsme se všichni sešli u snídaně. K snídani byly soutěžní, domácí pomazánky s rohlíkem. Po velmi těsném hlasování nakonec nečekaně vyhrála Berty česneková. Po snídani jsme si zahráli stolní hru Kamionem po Evropě. Někdo hrál, někdo se jen díval a zbylí připravovali oběd. K obědu byla čína. Když nám po dobrém obědě slehlo, vydali jsme se na výlet, na rozhlednu. Cesta byla velmi náročná, protože byla bahnitá, ale hlavně do prudkého kopce. Na konci kopce nás čekal pěkný výhled na osvětlený Děčín. Pak už jsme se ale museli vrátit. Když jsme přišli, hned se začala dělat večeře. K večeři byla štědrovečerní večerní dobrota, ale místo kapra byl řízek. Po večeři nás už čekali dárečky. U rozdávání jsme se opět hodně zasmáli a pobavili. Pak nás opustil zodpovědná Richard, který se potřeboval učit.

V neděli ráno byla k snídani vánočka s kakaem. Potom jsme si zabalili, uklidili po sobě a pospíchali na autobus směr nádraží. Na nádraží jsme byli chvíli zmatení, na kterou stranu nástupiště se vydat, abychom se vlakem přiblížili domovu. To se sice podařili, nicméně jsme hledali 2. Třídu, ale přes 1. Třídu a jídelák, jsme stejně seděli v 1. Třídě. Na takový přepych nejsme na našich cestách zvyklí a to nás tak pobavilo, že nám cesta do Prahy utekla. V Praze došlo už jen na rozloučení a každý se vydal domů.

Tak zase za rok…

Tento zápis byl publikován Sobota, 12. Prosinec 2015 v 14:07 spadá do kategorie Fotografie, Výlety. Můžete sledovat komentáře k článku na tomto RSS 2.0 zdroji. Okomentujte.

Napište komentář