Výlet do Bezdědic

1. – 3.10.2010

To bylo asi takhle. Sešli jsme se skoro včas na Černém Mostě. Chvliku si počkali na autobusy, do kterých jsme se pak rychle nasoukali a vyrazili směrem na Mladou Boleslav. Pak pár správných a možná i nesprávná odbočka a najednou, že prý už jsem v Bezdědicích a vystupovat.
Všichni vyběhli z autobusu našli si svoje batohy a pak se čekalo na vedoucí, jak se dohodnou a rozmístí své svěřence. Dopadlo to nad očekávání a vyhandlovali jsme si pár míst v hlavní budově a dvě chatičky. Hned jsme ubytovali.
Během chvilky dorazili Tonda s Bombím a Monikou. A pak jsme si všichni museli vyprávět poslední zážitky a novinky, protože jsme se všichni neviděli tááááák dlouho. Vedoucí dlouho do noci ladili poslední detaily sobotní hry a pak šli taky spát.

V sobotu ráno jsme si k snídani dali párečky a chleba. Každý dostal balíček na oběd a šel se připravit na celodení toulání se krajem. Při nástupu se děti dozvěděly vše potřebné, dostaly mapy a vyrazlily do světa.

Počasí bylo nádherné, místy slunečno, občas oblačno, ale krásně. Do 17:00 museli všichni stihnout projít kontroly rozmístěné do okolí. Plnily se nejrůznější úkoly z prostředí kriminálních vyšetřovatelů. Sbíraly se otisky prstů, rekonstruovaly se činy, vytvářely se portréty osob, a tak vůbec.

Po návratu se čekalo na večeři a dlouhou chvíli si krátil každý po svém. Někdo spal, jiný bloumal okolo, další hráli softball nebo jiné hry. Prostě na co si vzpomenete.

Pak najednou večeře. Byla rajská s masovýma kuličkama a vrtulema. Byla fakt dobrá, ale stejně zbylo.

Po večeři přišlo vyhášení předběžných výsledků. Po vyhlášení následovalo dokončení hry v podobě nalezení vraha. To spočívalo v tom, že na pomocí indicií, které se získaly na základě předběžných výsledků, se dal určit vrah. Z osmi podezřelých jen jeden se v důležitém pojítku lišil. Až na dvě skupinky vraha všichni odhalili. A to ještě trošku zmíchalo pořadím. Pak se poslaly děti dolů, že mají volno, a instruktorům začala jejich dobro”družná” hra. Po nějakém čase se družně vrátili a jali se vyprávět zážitky z cesty a celého dne. A šlo se spát.

Nedělní ráno nám přychystalo další nádherný den. K snídani byl chleba s marmeládou a čajík a po ní si každý mohl vyzkoušet spoustu různých a ne úplně obvyklých sportů. Pro příklad fusbal, zatloukání hřebíku, disk golf, střílení z airsoftové pistole a další. Hraním se zkrátil čas k obědu, ke kterému byl řízek s bramborem.

Pak už se jen balilo a uklízelo a čekalo na odjezd. Nacpat se do autobusu a hurá domů. Dorazili jsme fakt přesně. Rozloučili se spolu a už teď se určitě těšíme, až budem zas takhle všichni pohromadě.

PS: až budou nějaké fotky tak se tu určitě objeví

Tento zápis byl publikován Pondělí, 4. Říjen 2010 v 00:00 spadá do kategorie Výlety. Můžete sledovat komentáře k článku na tomto RSS 2.0 zdroji. Okomentujte.

Napište komentář