Besídka 2013 – Nymburk

Letos jsme se rozhodli nejezdit někam vyloženě za sněhem. Díky tomu, že to nemělo úplně smysl, protože sníh nikde nebyl, jsme mohli vyzkoušet zase další nové místo.

V pátek jsme vyrazili do Nymburku a ubytovali se v místním DDM. Děcka dole vedoucí uprostřed a nad tím vším kuchyňka. Snědli jsme si večeře od maminek a do společného odevzdali cukroví a pomazánky na sobotu. No a v mezičase před večerkou jsme ozkoušeli všechny věci co DDM nabízelo. Hračky, cvičební pomůcky, hry a těsně před spaním umyvadla k čištění zubů a pak do hajan.

V sobotu ráno nás čekala tradiční pomazánková soutěž. Někdo pomazánku nedovezl vůbec, tak byl za outsidera. Každopádně Aleš předvedl správný postup ochutnávky, a vysvětlil jak se bude hodnotit. Takže se snídalo a ochutnávalo a hodnotilo. Taky nám byla představena celovíkendová lupičská hra se zvonečkem.

Po snídali byla chvilka času na odfrknutí a přípravu na dopolední procházku. Všude bylo plno sněhu, což bylo nečekané a krásné zároveň. Cestou jsme nakoupili mrkve, protože jsme tušili, že se budou hodit. Hned za hradbami jsme objevili oblíbené místečko nutrií a jali se je předvánočně rozmazlovat. Podobně jako kachny. Tomášek zkoušel chodit po bahně jako kachny a pochopil, proč kachny nenosí boty.

Procházku jsme ještě protáhli a šli až k báječnému hřišti. Kde jsme se vyblbli až až. Někdo měl dokonce i hlad, takže byl čas na návrat.

Zpátky v DDM čekal téměř tradiční kuřecí vývar, který zahřál a zasytil. Po obědě jsme začali s dekoracemi stromku a výrobou řetězů a ozdobiček. Mezitím probíhala příprava večeře.

Když nazrál čas, objevily se na stole řízky a salát a všichni se slavnostně nabaštili. Pak se rozdaly dárky a baštilo cukroví. Všichni si užívali nových věcí a báječné nálady, která vládla všude okolo.

Nedělní ráno jsme si trochu pospali, protože nebylo kam spěchat. K snídani bylo kakao a vánočka s máslem či marmeládou. Po předběžném zabalení věcí jsme si ještě došli do nedalekého parku zahrát pár bodovaných her. Zpátky na oběd a vyhlášení víkendového snažení. Ještě chvíle času, než pojede vlak a pak už jen hurá domů.

Tento zápis byl publikován Čtvrtek, 19. Prosinec 2013 v 14:36 spadá do kategorie Fotografie, Výlety. Můžete sledovat komentáře k článku na tomto RSS 2.0 zdroji. Okomentujte.

Napište komentář