Za květen je toho Loket

Další z mnoha přesunů. Pokračujeme do Lokte. Řeka se kroutí jako had. Ale máj je přece lásky čas…

Pátek 19.7. 2012 Květen

Tak začal nový den. Jen co se Martina s Ondrou vzbudili začali ohřívat rajskou polévku, kterou si připravili  předchozí večer. Hned poté se začalo s buzením ostatních.

Jen co jsme zdlábli rajskou s chlebem, tak jsme si zabalili na štreku, jenže kvůli přejezdu s auty jsme museli počkat jen co přijeli zpět. Pak jsme se nalodili a odjeli z Šabiny do Lokte. Štreka docela utekla, ale plán se svačinou před Loktem nevyšel kvůli hladovým krkům, tak jsme si dali česnekovou pomazánku s chlebem. Všechna se snědla. Dosatali jsme se do 6tého kola, zabalili jsme zbytek svačiny do barelu a vyrazili dál do Lokte. Přejeli jsme dva jezy a rozbyli tábor hned po příjezdu Ríšových klíčů do Avie.

Velký kluci jeli na dřevo. Děti mezitím okusili atmosféru Máje. Postavili si májku kterou si navzájem kradli a vymysleli zamilovanou básničku. Kradení zkomplikovala večeře a holky mohly ulovit první bod. Nakonec hra skončila plichtou, hodil se Standa do vody, protože má v květnu svátek. K večeři se udělalo to nejoblíbenější „ rizoto- to dobré“, poté se přečetla kronika, zarecitovali básně a šlo se spát. Ale ne na dlouho, protože začala noční hra. Když už byla tma, vedoucí vzbudili děti a rozdělili se na holky a kluky. Kluky odvedl Tomáš do lesa a přivázal je ke stromu a na břicho jim namaloval značku. Lucka namalovala značku holkám, ale na záda a ty pak měli za úkol najít pomocí baterky svého vyvoleného se stejnou značkou a potom se vrátit zpět do tábořiště. Od tud si v párech vyšli na procházku na ,,Petřín“(místní vyhlídku) u jezu. Kde je čekal Aleš s Martinou a dalším úkolem. Všichni všechno úspěšně splnili, nikdo se neztratil a tak se mohlo konečně jít na kutě.

Tomáš a Pavel

Tento zápis byl publikován Čtvrtek, 19. Červenec 2012 v 12:00 spadá do kategorie Puťák 2012. Můžete sledovat komentáře k článku na tomto RSS 2.0 zdroji. Okomentujte.

Napište komentář