Berounka 2014

V pátek odpoledne jsme se sešli v loděnici. Naložili jsme lodě, zabalili erár a mohli vyrazit na víkendové dobrodružství po jedné z nejnevzrušujících řek naší vlasti, Berounce. Zatím co Traffic v čele s Láďou Alešem vyrazil do Zbečna, kde už nás netrpělivě vyhlížel Ríša s Avčou, vyrazil osobák v čele s Martinou na nákup.

Po příjezdu jsme vybalili erár a postavili stany. Po véče velký kluci vyrazili na dřevo. To se muselo po jejich návratu zpracovat a pak už nezbyl čas na nic jiného, než si vyčistit zuby a jít do hajan.

Ráno nás neprobudilo ani sluníčko, ani vlak, ani ptáčci, ani hlas volající nás na snídani, nýbrž skupinka, která vstala o 2 hodiny dříve, aby rozdělala oheň na snídani. Po snídani a přesunu o něco výš proti proudu řeky, jsme se konečně vydali na vodu. Kolem poledne jsme si našli hezké místo u jezu, kde jsme si udělali svačinku. K té jsme měli česnekovo-sýrovou pomazánku, kterou nám připravily Ariana s Bertou. Nadlábli jsme se a mohli pokračovat.

Dorazili jsme zpět do kempu, dali si svačinu, zahráli pár her, došli si na proutky na večeři a zjistili závady na našem vleku, díky kterým se stal nepojízdný. Upekli jsme si každý pár buřtíků, zahráli písničky na kytaru a šli spát.

V neděli ráno jsme se probudili a začali si balit věci. Kdo měl zabaleno – mohl na snídani. Následovala ranní hygiena, přesun aut a mohli jsme vyrazit. Cesta nám utíkala o něco pomaleji než v sobotu, tak jsme si ji zpestřili zpěvem, který na 100% zpestřil cestu i ostatním vodákům, které jsme potkali. Když nás dohnal hlad, rozbalili jsme svačinku v podobě rybičkové pomazánky. Tu nám připravila Martina.

Po velmi náročné cestě jsme konečně dorazili do cíle. Tam jsme počkali, než nám Olánek přiveze z Prahy nový vlek, naložili jsme lodě a tradá zpět do Prahy. V loděnici jsme vybalili erár, uklidili lodě a vydali se domů.

Tento zápis byl publikován Úterý, 17. Červen 2014 v 18:33 spadá do kategorie Fotografie, Výlety. Můžete sledovat komentáře k článku na tomto RSS 2.0 zdroji. Okomentujte.

Napište komentář